



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Output Voltage | 50 V |
| Output Type | TTL |
| Number of Channels | 7 |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Continuous Collector Current | 350 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 1.6 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 µA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 3008
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49415
Ext.Price$0.49415
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49415 | $0.49415 |
| 10 | $0.30692 | $3.06920 |
| 50 | $0.24673 | $12.33650 |
| 100 | $0.19834 | $19.83400 |
| 500 | $0.15133 | $75.66500 |
| 1000 | $0.12739 | $127.39000 |
